KONTAKT

kontakt

Obrońca węzła małżeńskiego

Obrońca węzła małżeńskiego

 

Obrońca węzła małżeńskiego, jak sama nazwa wskazuje w procesie o stwierdzenie nieważności małżeństwa, błędnie nazywanego „rozwodem kościelnym”, „unieważnieniem ślubu”, „unieważnieniem małżeństwa”, stoi na straży ważności węzła małżeńskiego. Obrońca węzła małżeńskiego, pełni także funkcję doradczą w stosunku do sędziego. Ponadto, ma za zadanie uważnie obserwować proces, celem wydobycia prawdy obiektywnej.

W sprawach o stwierdzenie nieważności małżeństwa, zawsze wymagany jest udział obrońcy węzła małżeńskiego, od samego początku. Zaznaczyć należy, że nie może on podejmować zadań, które zmierzałyby do stwierdzenia nieważności małżeństwa.

 

Uwagi obrońcy węzła małżeńskiego

Po zamknięciu postępowania dowodowego albo w trakcie publikacji akt, strony postępowania mają prawo zapoznać się oraz udzielić odpowiedzi na uwagi obrońcy węzła małżeńskiego. Zgodnie z przepisami Kodeksu prawa kanonicznego, obrońca węzła małżeńskiego ma także prawo odpowiedzieć na replikę strony.

 

Otrzymałem uwagi i co dalej?

 

Na samym początku warto zaznaczyć, że do otrzymanych uwag obrońcy węzła, strony powinny podejść ze spokojem i starać się wyciągnąć z nich możliwie najwięcej dla siebie. Zwracając szczególną uwagę na kwestie merytoryczne, ocenę materiału dowodowego, w tym na przykład na ewentualne braki w dokumentacji znajdujące się w aktach sprawy. Tak przygotowana odpowiedź na otrzymane uwagi obrońcy węzła, może rzucić inne światło sądu na naszą sprawę, a w konsekwencji doprowadzić do otrzymania pozytywnego rozstrzygnięcia procesu.

W czym możemy Ci pomóc?

Jeśli jesteś na etapie otrzymania uwag obrońcy węzła, możesz zwrócić się do Kancelarii prawa kanonicznego, z prośbą o pomoc w sporządzeniu pisma. Prawnik kanonista, Adwokat kościelny, posiadając odpowiednią wiedzę i doświadczenie, odpowiednio sformułuje taką odpowiedź w sprawach o stwierdzenie nieważności małżeństwa, błędnie nazywane „rozwodem kościelnym”, „unieważnieniem ślubu”, „unieważnieniem małżeństwa”. Zapraszamy do kontaktu!

Magdalena Pietrzyk kancelaria

Magdalena Pietrzyk

Kancelaria radcy prawnego
Kancelaria prawa kanonicznego

Rozwód kościelny

Gdzie działamy

„Carpathia Office House”, ul. Zajęcza 15, 00-351 Warszawa

tel.: 571 034 593, e-mail: biuro@kancelariapietrzyk.pl

NIP: 7681816745

Godziny pracy Kancelarii:
poniedziałek – czwartek: 09.00-17.00
piątek: 09.00-16.00

ING Bank Śląski S.A.: 17 1050 1054 1000 0097 3203 4369
Kod BIC SWIFT: INGBPLPW

Uprzejmie prosimy o wcześniejsze umówienie terminu spotkania. Swoje usługi świadczymy na terenie całej Polski i za granicą.

Możliwe jest zdalne nawiązanie współpracy, za pomocą środków komunikacji elektronicznej, bez konieczności osobistego kontaktu. Jesteśmy do Państwa dyspozycji w Polsce i poza jej granicami.

Kliknij i sprawdź adres korespondencyjny.

Adres korespondencyjny

Kancelaria Adwokacka Magdalena Pietrzyk
ul. Zawiszy 14/151, 01-167 Warszawa

ING Bank Śląski S.A.: 17 1050 1054 1000 0097 3203 4369
Kod BIC SWIFT: INGBPLPW

Formularz kontaktowy